Jak wybrać kamere?

Nowoczesne i niezawodne kamery marki BCS to urządzenia wyposażone w najnowsze technologie, które pozwalają im na rejestrację obrazu w zakresie jakiego wymaga skuteczna realizacja polityki bezpieczeństwa.

Podczas wyboru kamery BCS należy zwrócić uwagę na:

1. Jakie otoczenie ma ona obserwować?

Czy ma to być parking, korytarz hotelowy, biuro, hala sportowa. W zależność od przeznaczenia należy wybrać kamerę z odpowiednimi możliwościami. Na parking przy supermarkecie wskazane jest zamontowanie kamery obrotowej, natomiast w korytarzu hotelowy zalecany jest montaż kamery kopułkowej.

2. Czy kamera będzie pracowała w nocy?

Jeżeli kamera będzie pracowała również w nocy, podczas wyboru urządzenia należy sprawdzić czy posiada ono tryb pracy dzień/ noc oraz jaki ma zasięg diod IR.

3. Jak wysoka ma być rozdzielczość?

Czyli jak dokładny chcemy mieć nagrywany obraz. Jeżeli kamery mają służyć do odczytywania tablic rejestracyjnych na stacji benzynowej, umożliwiać rozpoznawanie twarzy. Należy wybrać kamerę posiadająca jak najwyższą rozdzielczość.

Ważny elementem przy wyborze kamery IP BCS jest również to czy posiada ona interfejs PoE (zasilanie i przesyłanie obrazu po jednym kablu). Jeżeli kamera posiada port PoE, wtedy nie jest wyposażona w interfejs Wifi (bezprzewodowa transmisja danych) i na odwrót, jeżeli posiada interfejs Wifi, nie ma PoE. Przydatnym elementem w miejscach gdzie oprócz obrazu chcemy mieć nagrywany dźwięk jest dwukierunkowy system audio, umożliwia on nagrywanie dźwięków oraz wydawanie poleceń głosowych (większość kamer nie posiada wbudowanego głośnika i mikrofonu dlatego należy zamontować te urządzenia jeżeli chcemy skorzystać z tego rozwiązania).

koszyk-baner-zasilacze-awaryjne

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *